Saçları Besleyen Besinler Neler

Saçınızı yalnızca yıkayarak,kremleyerek ve değişik saç solüsyanları kullanarak besleyemezsiniz.Saç bakımı hem içten hem de dıştan yapılmalıdır.Saçların bakımlı ve sağlıklı olması için beslenme de oldukça önem taşır.

Hangi besinler ve gıdalar saçı besler,sağlıklı uzamasını ve bakımlı görünmesini sağlar ?

SARDALYA:Saç kökünün gelişimini destekle-yerek, hem saç dökülmesini, hem de saçların incelmesini azaltır. Sardalya ve diğer yağlı balıklar, saç derisini kurumaya ve kepeklenmeye karşı daha dayanıklı hale getirir. Saç kökünü besleyen diğer yiyecekler: Hindi eti, kırmızı et, koyu yeşil sebzeler ve susam tohumları.

YENGEÇ:Eğer güçsüz ve kolay kırılan saçlardan şikayetçiyseniz yengeç yiyin. Yıkama, kurutma ve fırçalama sırasında kolayca kırılan saçlara esneklik kazandıran bu besin, aynı zamanda saçın doğal pigmentini de koruyarak beyazlama sürecini yavaşlatır. Saçı besleyen diğer yiyecekler: İstiridye, ay çekirdeği, brezilya fıstığı, kabak çekirdeği ve badem.

CEVİZ:Yaşla birlikte saçların beyazlamasını, kurumasını ve dokusunun bozulmasını önler ya da yavaşlatır. Bazı uzmanlar, bu yiyeceğin saçın beyazlama sürecini geri döndürdüğünü bile iddia ederler. Ceviz, saç derisine yeterli miktarda oksijen ve besin gitmesini sağlayarak, saç kökünün daha sağlıklı olmasını sağlar ve kuvvetli kaliteli saç teli gelişimini teşvik eder. Saçın beyazlamasını yavaşlatan diğer yiyecekler: Kum midyesi, ciğer ve baklagiller.

Yorum Yaz
-->
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !